trumpeldor

השנים עוברות ומדינת ישראל כבר בת 69 . הזקנה הכי יפה באזור שלנו. בתקופה שהמדינות מסביבנו נהרסות ונלחמות, ישראל נמצאת בשיא הפיתוח וההתקדמות. אפשר לראות את יד אלוהים בכל פינה בהתקדמותה של מדינת ישראל. כאשר המטרה העיקרית היא לבנות בית לאומי לעם היהודי לאחר 2000 שנות גלות.

הסיפור של בית הקברות ברחוב טרומפלדור בתל אביב מספר על ההתפתחות האדירה של העיר הזו ושל ישראל בכלל. לפני קום המדינה רוב התושבים של תל אביב היו גרים באזור יפו. הם החליטו שצריך להקים בית קברות יהודי. לאחר שניסו לתכנן את התפתחות היישוב היהודי בעתיד ולא רצו שבית הקברות יתפוס מקום בו אפשר יהיה לבנות בתי מגורים. הוחלט להקים את בית הקברות במרחק של כמה קילומטרים מיפו. באיזור שיש בו רק חולות. עם השנים תל-אביב גדלה וגדלה והיום בית הקברות נמצא בלב שוכנת מגורים מאוד יוקרתית באזור חוף הים של תל-אביב. הסיפור הזה רק מדגיש את החשיבה הקדומה. אפילו דור המייסדים שעלו לארץ בעליות הראשונות לא יכלו לדמיין עד כמה תל אביב עוד תגדל ותתפתח.

כיום לתל אביב אין עוד לאן להתקדם מבחינת המרחב. הערים בת-ים, רמת גן, גבעתיים, והרצליה מסביבה ואין עוד שטחים פנויים. אז מה עושים? מתחילים לבנות לגובהה. כיום בתל-אביב יש תנופת בנייה עצומה של בניינים ענקיים. כמעט בכל מקום רואים מנופים ואתרי בנייה.

אנחנו בקהילת תפארת ישוע בתל –אביב מאמינים שיש שני סוגים של התקדמות עבור עם ישראל ושניהם רשומים בספר יחזקאל פרק לו’ פסוקים  24-29

“וְלָקַחְתִּי אֶתְכֶם מִן-הַגּוֹיִם וְקִבַּצְתִּי אֶתְכֶם מִכָּל-הָאֲרָצוֹת וְהֵבֵאתִי אֶתְכֶם אֶל-אַדְמַתְכֶם; וְזָרַקְתִּי עֲלֵיכֶם מַיִם טְהוֹרִים וּטְהַרְתֶּם  מִכֹּל טֻמְאוֹתֵיכֶם וּמִכָּל-גִּלּוּלֵיכֶם אֲטַהֵר אֶתְכֶם; וְנָתַתִּי לָכֶם לֵב חָדָשׁ וְרוּחַ חֲדָשָׁה אֶתֵּן בְּקִרְבְּכֶם וַהֲסִרֹתִי אֶת-לֵב הָאֶבֶן מִבְּשַׂרְכֶם וְנָתַתִּי לָכֶם לֵב בָּשָׂר; וְאֶת-רוּחִי אֶתֵּן בְּקִרְבְּכֶם וְעָשִׂיתִי אֵת אֲשֶׁר-בְּחֻקַּי תֵּלֵכוּ וּמִשְׁפָּטַי תִּשְׁמְרוּ וַעֲשִׂיתֶם; וִישַׁבְתֶּם בָּאָרֶץ אֲשֶׁר נָתַתִּי לַאֲבֹתֵיכֶם וִהְיִיתֶם לִי לְעָם וְאָנֹכִי אֶהְיֶה לָכֶם לֵאלֹהִים; וְהוֹשַׁעְתִּי אֶתְכֶם מִכֹּל טֻמְאוֹתֵיכֶם וְקָרָאתִי אֶל-הַדָּגָן וְהִרְבֵּיתִי אֹתוֹ וְלֹא-אֶתֵּן עֲלֵיכֶם רָעָב;”

החלק הראשון הוא שאלוהים מחזיר את העם היהודי לאדמתו בארץ ישראל לאחר שנות הגולה הארוכות. ולזה אנחנו עדים בעשרות השנים האחרונות . בני ישראל חוזרים לארץ ישראל דרך העלייה הראשונה בתחילת המאה הקודמת כאשר חיו בארץ רק כמה עשרות אלפי יהודים. ועד היום שכבר חיים בארץ ישראל 8 מיליון תושבים מתוכם יותר מ 6 מליון יהודים. והמספרים ממשיכים לעלות.

לאחר השבתו של עם ישראל לאדמתו אנו עדים להתגשמות החלק השני של הפסוקים הללו. הוא נותן ליהודים “לב חדש ורוח חדשה”. את זה אנחנו רואים בקהילות של היהודים המשיחיים ברחבי הארץ.

בתל- אביב יש מספר קהילות משיחיות ומאות משפחות של יהודים שקיבלו ללבם את המשיח ישוע.

אנחנו בקהילת תפארת ישוע מאמינים שכמו שהעיר תל-אביב  בעבר  הייתה רק חול ושטחים ריקים ועל הבסיס הזה אלוהים עזר לעם ישראל לבנות את אחת הערים המפותחות ביותר בעולם. כך יהיה גם מבחינה רוחנית. כרגע בתל-אביב והסביבה גרים כמה מאות משפחות של יהודים משיחיים. חלקם קיבלו את ישוע לחייהם בשנים האחרונות . לאט לאט אלוהים ימשיך לתת לב חדש ורוח חדשה כך שנראה אלפי אנשים הולכים אחרי מלך היהודים.

בהתחלה אלוהים השיב את עמו לאדמתו ובנה את הערים, ולאחר מכן בתוך הערים הוא מקים את גוף המשיח המקומי שמורכב מקהילות וקבוצות בית. ואז אלוהים משתמש בקהילות המקומיות כדי להביא את הבשורה לכל העיר.

אנחנו בקהילת תפארת ישוע קיבלנו מילה מאלוהים שעלינו להתרכז בשלושה תחומים עיקריים.

“לאהוב את אלוהים
לאהוב אחד את השני
לאהוב את תל אביב”

אנחנו מאמינים שיום העצמאות שלנו כאן בתל אביב הוא גם סמל לעצמאות הרוחנית שהעיר שלנו הולכת לחוות בעתיד. עצמאות ושיחרור מכל אליל ומכל רוח שמתנגדת לאמת של אלוהים. אמת שאומרת שאלוהים ייתן לנו לב חדש ורוח חדשה, אמת שאומרת שיהוה הוא האלוהים ואנחנו ניהיה לו לעם. עם חופשי בארצנו.