יהדות משיחית בישראל

תוכן עניינים

האמונה בישוע המשיח היתה קיימת תמיד בקרב יהודים בארץ ישראל ובחו"ל. אך בדרך כלל היה מדובר בבודדים שנודו על ידי הרבנים מצד אחד ועל ידי הממסד הנוצרי מצד שני, מכיוון ששמרו על זהותם היהודית. בשנות הששים של המאה העשרים החלה התעוררות רוחנית בארצות הברית שהביאה מאות אלפי יהודים לאמונה בישוע המשיח. בעקבות אותה התעוררות החלה האמונה להתפשט גם בישראל והחל משנות השבעים גדל מספר המאמינים בישוע בארץ מעשרות בודדות לעשרות אלפים.

איך נראית היהדות המשיחית בישראל?

הקהילה היהודית משיחית בארץ מורכבת ממאות קהילות שפזורות ברחבי הארץ. מקהילות קטנות יותר של עשרות מאמינים ועד קהילות גדולות יותר של מאות מאמינים. אין מוסד היררכי שמנהל את הקהילות כמו "רבנות ראשית". כל קהילה היא עצמאית ומנוהלת על ידי ההנהגה שלה שבדרך כלל מורכבת מרועה קהילה וצוות של זקני קהילה. יחד עם זאת, במסגרת של שיתוף פעולה בין קהילות בארץ מתקיימים לעיתים קרובות גם מפגשים בין-קהילתיים ברמות שונות ולמטרות שונות. 

האם הנוצרים בחו"ל מנהלים אתכם?

בפרוש לא! נוצרים בחו"ל תורמים כספים לקהילות המשיחיות בארץ אבל הם בפירוש לא מנהלים אותנו. ההנהגה של הקהילות היא מקומית ועצמאית ואנחנו פועלים לפי הדרכת אלוהים כפי שאנחנו מבינים אותה ולחלוטין לא בהנחיה של גורמים מחו"ל.

הערה לגבי תרומות כספים של נוצרים מחו"ל – חשוב לדעת שכמות הכסף שנוצרים מחו"ל תורמים לקהילה המשיחית בארץ היא מזערית יחסית לכספים שהם תורמים לפרויקטים שונים של מדינת ישראל, לקרנות סיוע וצדקה של חילונים, דתיים וחרדים ולמפעל ההתנחלויות ביהודה ושומרון. זו תמיכה במדינת ישראל ובעם ישראל שאנו מברכים עליה.

אומרים שאתם כת

קהילה יהודית משיחית בריאה היא הדבר הכי רחוק מכת שיש. בוא נראה מהם הסממנים העיקריים של כת:

 • מנהיג מוביל שכולם מצייתים לו ללא עוררין
 • דיכוי חשיבה אישית וביקורתית
 • סודיות
 • ניתוק של חברי הכת מכל מי שלא שייך לכת

בקהילה יהודית משיחית בריאה (תמיד אפשר למצוא קהילות לא בריאות פה ושם) לא תמצאו אף אחד מהסממנים האלה. אנחנו מעודדים את חברי הקהילה לא לקבל שום דבר שמנהיגים אומרים באופן עיוור. לבדוק כל דבר מול התנ"ך והברית החדשה שהם הסמכות העליונה. להתפלל באופן אישי לאלוהים על נושאים שונים ולקבל את הדרכתו מעל הכל. אם חבר קהילה מרגיש לא בנוח עם הקו של הנהגת הקהילה הוא יכול לעבור לקהילה אחרת שתתאים לו יותר ואנחנו נברך אותו כאח באמונה. 

אין שום דבר סודי באמונה שלנו. הכל נמצא בתנ"ך ובברית החדשה ואין משהו סודי שרק חברים ותיקים בקהילה מכירים ואחרים לא. ובוודאי שמאמינים משיחיים לא מנתקים קשר עם בני משפחה וחברים שאינם מאמינים. בני המשפחה והחברים שלנו יקרים לנו ואנחנו מכבדים את הבחירה שלהם להאמין או לא. איננו כופים עליהם את האמונה שלנו ואיננו דורשים מהם להשתנות בשבילנו.

מעניין שאם בודקים את הסממנים לכת שתיארנו למעלה מול הקהילה החרדית הרבה מנורות אדומות מתחילות להבהב. מי אמר "הפוסל במומו פוסל"?

מה החזון שלכם?
 • אנחנו מאמינים בהבטחה של אלוהים לעם ישראל להתעוררות רוחנית, פקיחת עיניים לאמונה בישוע המשיח וחזרה לאלוהי ישראל. אנחנו מאמינים שעם ישראל יגשים את הייעוד שלו להיות עמו של אלוהים, כבוד ותפארת לו וברכה לכל העמים.

  אומנם כיום זהו רק חלק קטן מעם ישראל שמאמין בישוע המשיח, אבל אנחנו מאמינים שהטפטוף שהחל בעשרות השנים האחרונות ילך ויתגבר עד שיהיה לגשם גדול של רוח אלוהים שישטוף את הארץ.  

  ואנחנו מאמינים בחזרתו של ישוע המשיח שיקים את מלכותו על פני הארץ. מלכות המשיח שימלוך בצדק ואמת מירושלים הבירה על כל הארץ.   

  "הָעָם הַהֹלְכִים בַּחֹשֶׁךְ, רָאוּ אוֹר גָּדוֹל", ישעיהו ט:1

   "וְשָׁפַכְתִּי עַל בֵּית דָּוִיד וְעַל יוֹשֵׁב יְרוּשָׁלִַם, רוּחַ חֵן וְתַחֲנוּנִים, וְהִבִּיטוּ אֵלַי, אֵת אֲשֶׁר דָּקָרוּ", זכריה יב:10

  "וְהָיָה אַחֲרֵי כֵן, אֶשְׁפּוֹךְ אֶת רוּחִי עַל כָּל בָּשָׂר, וְנִבְּאוּ בְּנֵיכֶם וּבְנוֹתֵיכֶם; זִקְנֵיכֶם, חֲלֹמוֹת יַחֲלֹמוּן, בַּחוּרֵיכֶם, חֶזְיֹנוֹת יִרְאוּ", יואל ג:1

  "אַל תִּירָא עַבְדִּי יַעֲקֹב, וִישֻׁרוּן בָּחַרְתִּי בו. כִּי אֶצָּק מַיִם עַל צָמֵא, וְנֹזְלִים עַל יַבָּשָׁה; אֶצֹּק רוּחִי עַל זַרְעֶךָ, וּבִרְכָתִי עַל צֶאֱצָאֶיךָ", ישעיהו מד:2-3

  "וְלָקַחְתִּי אֶתְכֶם מִן הַגּוֹיִם, וְקִבַּצְתִּי אֶתְכֶם מִכָּל הָאֲרָצוֹת; וְהֵבֵאתִי אֶתְכֶם אֶל אַדְמַתְכֶם. וְזָרַקְתִּי עֲלֵיכֶם מַיִם טְהוֹרִים, וּטְהַרְתֶּם:  מִכֹּל טֻמְאוֹתֵיכֶם וּמִכָּל-גִּלּוּלֵיכֶם, אֲטַהֵר אֶתְכֶם. וְנָתַתִּי לָכֶם לֵב חָדָשׁ, וְרוּחַ חֲדָשָׁה אֶתֵּן בְּקִרְבְּכֶם; וַהֲסִרֹתִי אֶת לֵב הָאֶבֶן מִבְּשַׂרְכֶם, וְנָתַתִּי לָכֶם לֵב בָּשָׂר. וְאֶת רוּחִי אֶתֵּן בְּקִרְבְּכֶם; וְעָשִׂיתִי, אֵת אֲשֶׁר-בְּחֻקַּי תֵּלֵכוּ, וּמִשְׁפָּטַי תִּשְׁמְרוּ, וַעֲשִׂיתֶם.  וִישַׁבְתֶּם בָּאָרֶץ, אֲשֶׁר נָתַתִּי לַאֲבֹתֵיכֶם; וִהְיִיתֶם לִי לְעָם, וְאָנֹכִי אֶהְיֶה לָכֶם לֵאלֹהִים.", יחזקאל לו:24-28

  "כִּי נָתַתִּי בַמִּדְבָּר מַיִם, נְהָרוֹת בִּישִׁימֹן, לְהַשְׁקוֹת עַמִּי בְחִירִי. עַם זוּ יָצַרְתִּי לִי ,תְּהִלָּתִי יְסַפֵּרו", ישעיהו מג:20-21

  "וַיהוָה מִצִּיּוֹן יִשְׁאָג, וּמִירוּשָׁלִַם יִתֵּן קוֹלוֹ, וְרָעֲשׁוּ, שָׁמַיִם וָאָרֶץ; וַיהוָה מַחֲסֶה לְעַמּוֹ, וּמָעוֹז לִבְנֵי יִשְׂרָאֵל.  וִידַעְתֶּם, כִּי אֲנִי יְהוָה אֱלֹהֵיכֶם, שֹׁכֵן בְּצִיּוֹן הַר-קָדְשִׁי", יואל ד:16-17

לקריאה נוספת...