מותר לקרוא בברית החדשה?

תוכן עניינים

הרבנים אומרים שלא. הם אומרים שזה מסוכן לאדם פשוט ללא רקע רבני מבוסס. נשמע כמו משטרת מחשבות? בדיוק כך. הרבנים רוצים למנוע מאיתנו להיחשף לכל דבר שיכול לערער על הדרך ועל הלימוד שלהם לגבי אלוהים והיהדות. הם רוצים שבכל הקשור לנושאים רוחניים נקרא רק את הספרים שהם כתבו ופשוט נקבל את הדרך שלהם בלי שאלות קשות מידי.

אנחנו מאמינים שכל אחד יכול לחפש ולחקור את האמת לגבי אלוהים בעצמו. בנושא כל כך חשוב, כדאי לא להסתמך על מה שאחרים אומרים – לא משנה כמה חכמים הם – אלא לבדוק בעצמנו. ו"לבדוק בעצמנו" זה אומר לקרוא גם את הברית החדשה – ספר שנכתב על ידי יהודים ומשפיע רוחנית על מיליארדים של אנשים בכל העולם כבר 2000 שנה. אם נסכים עם הרבנים שאסור לנו לקרוא בברית החדשה, אנחנו מונעים מעצמנו מידע שיכול להחכים וללמד אותנו דברים חדשים. אנחנו גם מוסרים את השכל שאלוהים נתן לנו למאסר בכלא המחשבות של המנהיגות הרבנית.    

והעיקר לא לפחד כלל

בואו לא ניתן לפחד לכבול אותנו ולהשאיר אותנו בורים לגבי הברית החדשה. בירמיהו כט:13 אלוהים אמר "וּבִקַּשְׁתֶּם אֹתִי, וּמְצָאתֶם:  כִּי תִדְרְשֻׁנִי, בְּכָל-לְבַבְכֶם". לקרוא בברית החדשה מתוך כוונה טהורה לחפש את אלוהים, לחפש את האמת, זו דרישת אלוהים שטובה בעיניו. 

סיפור אישי

אני גדלתי בבית חילוני מסורתי "לייט" אבל עדיין נטמעה בי המחשבה שאסור לקרוא בברית החדשה. בתחילת שנות העשרים שלי, עברתי תקופה של חיפוש רוחני והציעו לי לקרוא את הברית החדשה. התגובה הראשונה שלי היתה "אסור לי, זה מסוכן", אבל אחרי כמה דקות נזכרתי שמספר שנים לפני זה, סבא שלי שהיה ממוצא עיראקי, אמר לי שכדאי לקרוא בברית החדשה –  שזה ספר מעניין שכדאי להכיר אותו. עד כמה שאני יודע, סבא שלי לא היה מאמין בישוע המשיח, אבל הוא היה פתוח וחופשי מספיק לקרוא בברית החדשה (וגם בספרים של אמונות אחרות). הדוגמא שלו נתנה לי אומץ לפתוח ולקרוא בברית החדשה ואני מודה לו בכל ליבי על כך! גיליתי דברים שהרבנים רצו להסתיר ממני ויכולתי לשקול עם יותר מידע וביותר חופש את האפשרות שישוע הוא המשיח שאלוהים שלח לעם ישראל ולעולם כולו.

Picture of  גיל אפריאט
גיל אפריאט

רועה קהילת תפארת ישוע

לקריאה נוספת...