יהודים משיחיים

יהודים משיחיים הם יהודים שמאמינים בישוע המשיח – שהוא המשיח שאלוהים הבטיח לעם ישראל ולעולם כולו.

יש אנשים ששואלים איך זה אפשרי?? או שאתה יהודי או שאתה מאמין בישוע. אי אפשר גם וגם. ובכן, זה מה שהיהדות הרבנית וגם הנצרות המסורתית טוענים כבר אלפי שנים ורובנו פשוט קיבלנו את זה בלי לבדוק את העניין לעומק. למעשה זה אחד הנושאים המעטים שהם  מסכימים עליו. היהדות הרבנית טוענת שיהודי לא יכול להאמין בישוע והנצרות המסורתית טוענת שיהודי שמאמין בישוע איננו יהודי יותר. שניהם טוענים שהיהודי שמאמין בישוע "התנצר" ועזב את היהדות.


שירי הלל - קהילה תפארת ישוע

האמת כפי שמתגלה בברית החדשה ובהיסטוריה של קהילת המאמינים בישוע המשיח היא שונה לחלוטין. ישוע היה יהודי, תלמידיו היו יהודים והקהילות הראשונות של מאמינים בישוע המשיח היו כולן קהילות של יהודים. יהודים ששמרו על הזהות שלהם כיהודים, עשו ברית מילה לבנים שלהם, שמרו את השבת, את חגי ישראל ואת התורה בכלל. גם הברית החדשה מלמדת שיהודים מאמינים צריכים לשמור את הזהות שלהם כיהודים ולא להתבולל. כיצד זה "לא יהודי" להאמין במשיח יהודי?? הדבר "המוזר" הוא שגויים מאמינים במשיח יהודי. לא שיהודים מאמינים במשיח יהודי! 

בהתאם לזה, במהלך הדורות תמיד היו יהודים משיחיים. יהודים שהאמינו בישוע המשיח ושמרו על הזהות היהודית שלהם למרות הלחצים מהיהדות הרבנית מצד אחד ומהנצרות מצד שני. במאה השנים האחרונות חלה התעוררות רוחנית מסויימת וכיום יש מאות אלפי יהודים משיחיים ברחבי העולם ועשרות אלפים במדינת ישראל. יהודים שמאמינים בהבטחות הנצחיות של אלוהים לעם ישראל ומצפים לגאולה שתבוא בחזרתו של ישוע המשיח בן דויד לירושלים. גאולה לעם ישראל ולעולם כולו. 

לקריאה נוספת...