ישוע חי ?

כן, ישוע חי! ביום השלישי לצליבתו ישוע המשיח קם לתחיה כפי שהתנבא מראש לתלמידיו "עָתִיד בֶּן־הָאָדָם לְהִמָּסֵר לִידֵי אֲנָשִׁים וְיַהַרְגוּהוּ וּבַיּוֹם הַשְּׁלִישִׁי יָקוּם" (מתי יז:22). לאחר שקם לתחיה ישוע התגלה במשך ארבעים ימים לאחד עשר תלמידיו הקרובים ולעוד מאות אנשים שהעידו על כך. ישוע המשיח לא התגלה לאנשים כרוח רפאים אלא בגוף גשמי בו הוא אכל ושתה איתם והם יכלו לגעת בו ולמשש אותו:

"עוֹדָם מְדַבְּרִים כָּזֹאת וְהוּא עָמַד בְּתוֹכָם. אָמַר לָהֶם: "שָׁלוֹם לָכֶם", אַךְ הֵם נִבְהֲלוּ וְנִתְמַלְּאוּ פַּחַד, וְחָשְׁבוּ כִּי רוּחַ הֵם רוֹאִים.  אָמַר לָהֶם: "מַדּוּעַ נֶחֱרַדְתֶּם וּמַדּוּעַ עוֹלִים סְפֵקוֹת בִּלְבַבְכֶם?  רְאוּ אֶת יָדַי וְאֶת רַגְלַי – שֶׁאֲנִי הוּא. מַשְּׁשׁוּנִי וּרְאוּ; הֲרֵי לְרוּחַ אֵין בָּשָׂר וַעֲצָמוֹת כְּמוֹ שֶׁאַתֶּם רוֹאִים בִּי."  וּבְאָמְרוֹ זֹאת הֶרְאָה לָהֶם אֶת יָדָיו וְאֶת רַגְלָיו.  מֵאַחַר שֶׁעוֹד לֹא הֶאֱמִינוּ מֵרֹב שִׂמְחָה וְהָיוּ מְלֵאֵי פְּלִיאָה, אָמַר לָהֶם: "הַאִם יֵשׁ לָכֶם פֹּה אֵיזֶה אֹכֶל?"  הֵם נָתְנוּ לוֹ חֲתִיכַת דָּג צָלוּי,  וְהוּא לָקַח וְאָכַל לְעֵינֵיהֶם. ", לוקס כד:36-43

 לאחר אותם ארבעים ימים ישוע המשיח עלה לשמים מהר הזיתים בירושלים והוא יושב לימינו של אלוהים כפי הכתוב בתהילים קי:1 "לְדָוִד, מִזְמוֹר: נְאֻם יְהוָה לַאדֹנִי: שֵׁב לִימִינִי עַד-אָשִׁית אֹיְבֶיךָ הֲדֹם לְרַגְלֶיךָ. "

יום יבוא וישוע יחזור להכניע את אויבי אלוהים ולגאול את המאמינים ואת עם ישראל. הפעם המשיח לא ייוולד שוב כתינוק על פני הארץ, אלא יירד מהשמים על הר הזיתים:

מעשי השליחים א:9-12 "אַחֲרֵי שֶׁאָמַר אֶת הַדְּבָרִים הָאֵלֶּה נִשָֹא מֵעֲלֵיהֶם בְּעוֹדָם מִסְתַּכְּלִים, וְעָנָן נָטַל אוֹתוֹ מִנֶּגֶד עֵינֵיהֶם.  עוֹדָם מַבִּיטִים הַשָּׁמַיְמָה בַּעֲלִיָּתוֹ, וְהִנֵּה שְׁנֵי אֲנָשִׁים לְבוּשֵׁי לָבָן נִצְּבוּ לְיָדָם וְאָמְרוּ: 'אַנְשֵׁי הַגָּלִיל, לָמָּה אַתֶּם עוֹמְדִים וּמִסְתַּכְּלִים אֶל הַשָּׁמַיִם? יֵשׁוּעַ זֶה אֲשֶׁר נִשָֹא מֵעֲלֵיכֶם הַשָּׁמַיְמָה – בּוֹא יָבוֹא בְּאוֹתוֹ אֹפֶן שֶׁרְאִיתֶם אוֹתוֹ עוֹלֶה לַשָּׁמַיִם.'  אַחֲרֵי כֵן שָׁבוּ לִירוּשָׁלַיִם מֵהַר הַזֵּיתִים"

זכריה יד:3-4 "וְיָצָא יְהוָה, וְנִלְחַם בַּגּוֹיִם הָהֵם, כְּיוֹם הִלָּחֲמוֹ, בְּיוֹם קְרָב.   וְעָמְדוּ רַגְלָיו בַּיּוֹם-הַהוּא עַל-הַר הַזֵּיתִים אֲשֶׁר עַל-פְּנֵי יְרוּשָׁלִַם, מִקֶּדֶם, וְנִבְקַע הַר הַזֵּיתִים מֵחֶצְיוֹ מִזְרָחָה וָיָמָּה, גֵּיא גְּדוֹלָה מְאֹד; וּמָשׁ חֲצִי הָהָר צָפוֹנָה, וְחֶצְיוֹ-נֶגְבָּה"

עדויות שישוע קם לתחיה

כיצד אנו יודעים שישוע חי? שישוע קם לתחיה? ובכן, קודם כל באמונה! אבל מעבר לזה ישנן גם עדויות לכך. העדות הראשונה היא שהמנהיגים הרוחניים באותה תקופה, הכוהנים והרבנים, שהתנגדו לו מאוד ומסרו אותו לרומאים למות, לא יכלו למצוא את הגופה שלו ולהראות אותה לעם. התלמידים של ישוע הכריזו שהוא קם לתחיה ועל הבסיס הזה גדלה קהילת המאמינים בישוע המשיח. המנהיגים הרוחניים, שהתנגדו מאוד לאמונה בישוע המשיח ורדפו את המאמינים בו, יכלו פשוט להוציא את הגופה שלו ולהראות לכולם שזה לא כך. הם לא עשו את זה מהסיבה הפשוטה שלא היתה גופה! אם היתה גופה, הם היו מראים אותה באופן פומבי וגומרים עם הסיפור הזה של האמונה בישוע שהם התנגדו לה כל כך.

אבל יכול להיות לזה הסבר פשוט – לא? אולי התלמידים של ישוע העלימו את הגופה מהקבר? זו היתה למעשה השמועה שהפיצו הכוהנים והרבנים באותו זמן. אבל יש בעיה גדולה עם ההסבר הזה. הבעיה היא שכל תלמידיו הקרובים של ישוע המשיח, שטענו שהוא קם לתחיה והתגלה אליהם, היו מוכנים להירדף, להיאסר, לסבול מלקות ועינויים ואפילו למות על הטענה הזו שלהם שישוע חי. נכון, יש הרבה אנשים בהיסטוריה שהיו מוכנים לסבול ולמות על האמונה שלהם. אבל יש הבדל גדול בין להאמין במשהו ולהיות מוכן למות על זה, לבין להיות מוכן לסבול ולמות על משהו שאתה יודע שהוא שקר

אם התלמידים של ישוע באמת העלימו את גופתו, הרי שהם ידעו שהוא מת ושהטענה שהוא קם לתחיה היא שקר. זה אומר שהם היו מוכנים לסבול ולמות – רוב התלמידים של ישוע הוצאו להורג על האמונה בו – עבור משהו שהם ידעו שהוא שקר. זה פשוט לא הגיוני! אולי אולי זה יכול לקרות עם מטורף אחד, אבל כאן מדובר בכעשרה אנשים שהיו מוכנים לעבור ייסורים ומוות על ההכרזה שלהם שישוע קם לתחיה. 

העדויות ההיסטוריות מצביעות על כך שישוע המשיח אכן קם לתחיה. גם נבואות התנ"ך מדברות על כך שהמשיח יסבול, ימות ויקום לתחיה. ומעבר לכל זה, מאמינים רבים שהולכים בדרכי ישוע חווים אותו באופן אישי וחי. אבל את זה אי אפשר להוכיח. את זה אפשר רק לחוות כשמוסרים את הלב באמונה לידי המשיח שאוהב אותנו כל כך שהיה מוכן לסבול ייסורי מוות למעננו. המשיח שמת וקם לתחיה ובו יש חיי נצח לכל המאמין בו.  

לקריאה נוספת ...